INFORMACIJA APIE VšĮ BIRŽŲ LIGONINĖJE TEIKIAMAS NEMOKAMAS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS

Visi privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti asmenys turi teisę gauti gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas be papildomų mokesčių. Visas gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas jiems kompensuoja ligonių kasos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

Paslaugos pavadinimas

Nemokamai paslauga teikiama

Būtinosios medicinos pagalbos paslaugos

Visiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams, neatsižvelgiant į tai, ar jie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ar ne. Būtinosios pagalbos apimtis nustato Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija;

Visiems asmenims, apdraustiems sveikatos draudimu Europos Sąjungos šalyse bei Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine ar Šveicarijoje, ir pateikusiems galiojančią E formos pažymą (pagal Europos Tarybos reglamento apibrėžiamas būtinosios pagalbos nuostatas) arba Europos sveikatos draudimo kortelę, ar sertifikatą, ar kitą lygiavertį dokumentą.

Ambulatorinės ir stacionarinės paslaugos

Pacientams, kurie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ir turi sveikatos priežiūros įstaigų siuntimą specializuotoms ambulatorinėms ar stacionarinėms sveikatos priežiūros paslaugoms.

Pacientams, pateikusiems Europos Sąjungos šalies, kurioje drausti, valstybinio sveikatos draudimo įstaigos E 112 (arba S2) formos pažymą, leidžiančią užsienio šalyje gauti planines asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir šių paslaugų išlaidas kompensuoti iš ES šalies, kurioje asmuo dirba, privalomojo sveikatos draudimo lėšų.

Medicininės reabilitacijos paslaugos

Pacientams, kurie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ir turi sveikatos priežiūros įstaigų siuntimą.

Paslaugos pagal prevencines programas

Pagal Lietuvoje vykdomas prevencines programas – Storosios žarnos vėžio ankstyvoji diagnostika.