Pranešėjų apsauga

Vidinis pranešimų apie pažeidimus kanalas

Vidinis kanalas yra skirtas įgyvendinti Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo reikalavimus ir užtikrinti saugų informavimo apie ligoninėje galbūt rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką, administracinį nusižengimą, tarnybinį nusižengimą ar darbo pareigų pažeidimą, taip pat šiurkštus privalomų profesinės etikos normų pažeidimus ar kitą grėsmę viešajam interesui keliantį arba jį pažeidžiantį teisės pažeidimą, apie kuriuos pranešėjas sužino iš savo turimų ar darbo santykių arba sutartinių santykių su VšĮ Biržų ligonine.

VšĮ Biržų ligoninės Vidiniame kanale pranešimus gali pateikti:

  • esami ir buvę Biržų ligoninės darbuotojai;
  • asmenys sutartiniais santykiais susiję su VšĮ Biržų ligonine (pvz. konsultavimo, rangos, praktikos, savanorystės ir pan.).

Čia galite pateikti pranešimą apie Biržų ligoninės darbuotojo:

  • galbūt rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką;
  • administracinį nusižengimą;
  • tarnybinį nusižengimą ar darbo pareigų pažeidimą;
  • šiurkštų privalomų profesinės etikos normų pažeidimą;
  • ar kitą grėsmę viešajam interesui keliantį arba jį pažeidžiantį teisės pažeidimą, apie kuriuos sužinote iš savo turimų ar turėtų darbo santykių arba sutartinių santykių su Biržų ligonine.

Pranešimų, gautų vidiniu VšĮ Biržų ligoninės kanalu nagrinėjimo tvarka (spausti).

Privatumo pranešimas_Pranešėjų apsauga (spausti)

Kompetentingas subjektas:

VšĮ Biržų ligoninėje paskirtas kompetentingas subjektas – vyriausioji ekonomistė Rasa Aukštikalnytė, tel. +370 450 32 271, el. p.: pranesk@birzuligonine.lt,   kuri administruoja vidinius informacijos apie pažeidimus teikimo kanalus, nagrinėja jais gautą informaciją apie pažeidimus, užtikrina asmens, pateikusio informaciją apie pažeidimus, konfidencialumą.

Teikiant informaciją apie pažeidimą, turite teisę ją pateikti užpildydamas  nustatytos formos pranešimą (atsisiųskite) apie pažeidimą arba apie pažeidimą pranešti laisvos formos pranešimu.

Teikiant informaciją apie pažeidimą laisvos formos pranešimu turite nurodyti:

  • kas, kada, kokiu būdu ir kokį pažeidimą padarė, daro ar rengiasi padaryti ir pan.;
  • sužinojimo apie pažeidimą datą;
  • savo vardą, pavardę, kontaktinius duomenis;
  • jei įmanoma, pateikia bet kokius turimus dokumentus, duomenis ar informaciją, atskleidžiančią galimo pažeidimo požymius.

Informacijos apie pažeidimą pateikimo būdai:

Asmuo, teikiantis informaciją apie pažeidimą VšĮ Biržų ligoninėje, ją gali pateikti vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu, vienu iš šių būdų:

  • elektroniniu paštu pranesk@birzuligonine.lt atsiųsdami užpildytą nustatytą pranešimo apie pažeidimą formą arba laisvos formos pranešimą, kuriame turi nurodyti, kad teikia šį pranešimą vadovaudamasis Pranešėjų apsaugos įstatymu;
  • tiesiogiai atvykę į VšĮ Biržų ligoninę adresu: Vilniaus g. 115, Biržai;
  • telefonu +370 450 32 271;
  • paštu ligoninės adresu Vilniaus g. 115, Biržai. Siunčiant pranešimą paštu po adresato pavadinimu turi būti nurodoma žyma „KOMPETENTINGAM SUBJEKTUI ASMENIŠKAI“.
  • Prokuratūrai tiesiogiai.

Asmuo, teikiantis neigiamą informaciją vidiniu kanalu, neprivalo būti visiškai įsitikinęs apie pranešamų faktų tikrumą, jam nekyla pareiga vertinti, ar pažeidimas, apie kurį praneša, atitinka nusikalstamų veikų ar kitų teisės pažeidimų, kaip jie apibrėžti teisės aktuose, požymius.  

Asmenų, teikiančių informaciją apie pažeidimus, teisės ir garantijos:

  • Asmenims, pateikusiems informaciją apie pažeidimus, nuo pranešimo gavimo momento užtikrinamas asmens konfidencialumas Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nustatyta tvarka.
  • Konfidencialumas užtikrinamas nepaisant gautos informacijos apie pažeidimą tyrimo rezultatų.
  • Konfidencialumo užtikrinti nebūtina, kai:

       1) to raštu prašo informaciją apie pažeidimą teikiantis asmuo;

       2) informaciją apie pažeidimą teikiančio asmens pateikia informacija yra žinomai melaginga.

  • Asmeniui dėl informacijos apie pažeidimą pateikimo neatsiranda jokia sutartinė ar deliktinė atsakomybė, taip pat atsakomybė dėl garbės ir orumo įžeidimo, dėl šmeižto,jeigu, Įstatymo nustatyta tvarka teikdamas informaciją apie pažeidimą, jis pagrįstai manė, kad teikia teisingą informaciją.
  • Asmuo už žalą, atsiradusią dėl informacijos apie pažeidimą pateikimo, atsako tik tokiu atveju, jei įrodoma, kad asmuo negalėjo pagrįstai manyti, kad jo teikiama informacija yra teisinga.
  • Žinomai melagingos informacijos, taip pat valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančios informacijos pateikimas nesuteikia asmeniui garantijų pagal Įstatymą. Žinomai melagingą informaciją pateikęs arba valstybės ar tarnybos paslaptį ar profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

Konsultavimas:

Asmuo, pateikęs informaciją apie pažeidimą, dėl jam galimo ar daromo neigiamo poveikio, susijusio su informacijos apie pažeidimą pateikimo faktu, gali konsultuotis su kompetentingu subjektu dėl savo teisių gynimo būdų ar priemonių, taip pat, vadovaudamasis Pranešėjų apsaugos įstatymo 11 straipsnio 3 dalimi, gali pranešimu kreiptis į kompetentingą instituciją dėl jo pripažinimo pranešėju.

Pagalbos, apsaugos ir skatinimo priemonės:

Asmenims, pranešusiems apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, gali būti taikomos pagalbos, apsaugos ir skatinimo priemonės Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Atsakomybė:

Įspėjame, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje yra nustatyta baudžiamoji atsakomybė už melagingą nekalto asmens įskundimą padarius nusikalstamą veiką arba pranešimą apie žinomai nebūtą nusikaltimą.

Daugiau informacijos apie pranešėjų apsaugą Lietuvoje galima rasti čia:

 

Aktualūs teisės aktai:

Informacija apie galimus pažeidimus:

Pranešimų per 2024 m. nebuvo gauta bei perduota teisėsaugos institucijoms.

Pranešimų per 2023 m. nebuvo gauta bei perduota teisėsaugos institucijoms.